reklam
Bugun...
Almanya çocukları neden istiyor? "İhtimaller korkunç!"
Tarih: 10-03-2020 23:31:00 Güncelleme: 10-03-2020 23:31:00 + -


Almanya'nın 1500 mülteci çocuğu kabul edeceğini açıklamasının ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Yaşar, "Çocukların başına gelebileceklerle ilgili bilgi sahibi olamıyoruz ve ihtimaller daha korkunç hale geliyor" dedi.

Almanya çocukları neden istiyor?
reklam

Almanya çocukları neden istiyor? "İhtimaller korkunç!"

 

Almanya'nın vermiş olduğu karar ile 1500 mülteci çocuğu ülkelerine kabul edeceklerini açıkladı. Berlin hükümetinin bu kararı almasının arkasındaki esas sebebi ve sonuçlarını AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, A Haber’de değerlendirdi. Yaşar, Almanya’nın bu kararı almasının suç teşkil ettiğini belirterek bir an önce bu karardan vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Yaşar şu notları kaydetti:

 

"Almanya'da 9 bin çocuğun kaybolduğunu rapor edildi"

"Çocuklar için yapacağımız şeyler merhametimize kalmış durumlar değildir. Onların bunu talep etme hakları, devletlerinde bu yükümlülüğü yerine getirme mecburiyetleri vardır. Yerine getirmedikleri takdirde suç işleyeceklerdir. Çocukların başına gelebilecek ihtimal ve senaryolar oldukça kötüdür. Alman polis örgütü Almanya nezdinde 2015- 2016 yıllarında 9 bin çocuğun kaybolduğunu rapor ediyor.

 

"Çocukların başına gelebileceklerle ilgili bilgi sahibi olamıyoruz"

Dolayısıyla Almanya'nın bu konuda iyi bir karnesi yoktur. İnsan ve çocuk haklarına duyarlı her bireyin ve devletin bu konuya taraf olmasını bekliyorum. Şu anda Yunanistan'da da etkin bir kayıt sistemi uygulandığını düşünmüyorum. Çocukların başına gelebileceklerle ilgili bilgi sahibi olamıyoruz ve ihtimaller daha korkunç hale geliyor. Dolayısıyla bunu yapamazlar ve yapmamalıdırlar. Uluslararası topluluğun da buna tepki göstermesi gerekir."
Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU

Editör: TÜRKİYE HABER GRUBU turkiyehabergrubu.com

Bu haber 100 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ